E-SHOP
Menu

Fair trade a direct trade

S farmáři spolupracujeme od roku 2018 napřímo a férověPomáháme v Kambodži těm nejchudším farmářům, zlepšujeme jejich platové podmínky a motivujeme ke změně i ostatní.

•

DIRECT TRADE A FAIR TRADE

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA - navíc tuto částku vždy dostanou přímo od nás, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Vše je pod naší naprostou kontrolou a snažíme se takto změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní.•

PROČ MALÉ FARMY?

Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti cca 5ti velkým farmám, které vlastní cizinci. Od spuštění projektu v roce 2018 jsme podpořili nákupem pepře neuvěřitelných 200 malých rodin. Cílem .pepper..field je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů, od kterých za fair trade podmínek budeme trvale nakupovat 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví.•

JAK PENÍZE POMÁHAJÍ?

Většina těchto rodin používá peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Také se zavazujeme vracet část zisku zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.
Všechny farmáře známe a vždy se o ně postaráme! V době koronavirové krize v r. 2020 jsme uspořádali potravinovou sbírku Milion pro Kambodžu.